pre pilotov    kontakt  
index  »  tandemové lety  28.01.2022   tandemové lety lezenie klettern arrampicare
TANDEMOVÉ LETY

Zažiť jedinečný pocit vo vzduchu pozerať sa na svet z vtáčej perspektívy, stačí urobiť pár krokov, aby ste sa odpútali od zeme a užívali si voľnosť. Využívať termické prúdy dokážu vtáci, ale aj my na paraglidingových padákoch. Letieť s skúseným pilotom Vám dodá pocit istoty a vy sa môžte sústrediť na plnohodnotný zážitok.

Čo potrebujete na Tandemový let

Vo výške je vždy o pár stupňov chladnejšie a preto sa potrebujeme lepšie obliecť. Bunda a dlhé nohavice, na nohách je najlepšie nosiť pevnú obuv a na očiach slnečné okuliare.

Kto môže absolvovať Tandemový let

Osoba, ktorá váži od 30 - 110 kg. Dieťa od 130 cm a do 18 rokov, potrebuje súhlas od rodiča.

KONTAKT

Pavol Rajčan, 0950 476601, pvlrjc@gmail.com

 
Donovaly. / Kremnický štós.

Letové Terény

1. Donovaly - Nová hoľa

Tradičný kopec stvorený pre paragliding jeden s najlepšých letových terénov v Strednej Európe. Na kopec sa vyvezieme lanovkou Telemix (pasažier si platí lístok). Hneď pri vrcholovej stanici sa nachádza naša štartovacia plocha, z ktorej pár krokov a sme vo vzduchu, let trvá minimálne 10 min.
Termický let trvá 20 - 40 min s tým, že využívame stúpavé termické prúdy a môžme vyletieť vyššie.
Keďže mám tandemový výkonný padák ponúkam novú službu a to je Prelet. Po štarte nastúpame do potrebnej výšky a preletíme sa hrebeňom Veľkej Fatry smer Krížna, Ostredok, Ploská cca 20 km.
Druhá možnosť je letieť na hlavný hrebeň Nízkych Tatier - Kozí Chrbát,Veľká Chochuľa a späť. Trvanie letu je cca 1 - 2 hod.

2. Martinské hole

Výborný letový terén s nádherným výhľadom na Turiec a veľkým prevýšením. Stretneme sa na parovisku pri cintoríne Martin - Priekopa, Kolonia hniezda, odtiaľ sa vyvezieme autom smer Chata na Martinských holiach. Od chaty nás čaká cca 15 min výstup k štartovacej ploche. Let z Martiniek je nádherným zážitkom. Let trvá od 15 min až po 1 hodinu - podľa aktuálnych termických podmienok.

3. Kremnický štós

Krásny letový terén nad mestom Kremnica. Autom sa dopravíme z Kremnici pod Kremnciký štós (smer dedina Nevoľné). Od parkoviska nás čaká 15 min. výstup lesným chodníkom k štartu.
Let vedie ponad dedinku Horná Ves kde sa aj pristáva cca 10 min.
Pri termickom lete v prípade dobrých podmienok je možné si polietať vysoko nad mestom Kremnica a okolitými dedinami. Let trvá minimálne 40 min.

Vlado Linek © 2022 Pavol Rajčan 33969